
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.3 mm |
| Width | 2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 900 µm |
| Thickness | 0.85 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 3 |
| Output Current | 32 mA |
| Number of Circuits | 3 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Max Output Current | 32 mA |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Bits | 3 |
| Turn-On Delay Time | 9.7 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 4.7 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Inverter |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 10 µA |
| Number of Gates | 3 |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| Schedule B | 8542390000 |
| Logic Family | LVC |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Logic Level - High | 1.4 V to 3.7 V |
| Logic Level - Low | 0.3 V to 1.4 V |
Stock: 3557
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23021
Ext.Price$0.23021
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23021 | $0.23021 |
| 10 | $0.20296 | $2.02960 |
| 50 | $0.17894 | $8.94700 |
| 100 | $0.15313 | $15.31300 |
| 500 | $0.13105 | $65.52500 |
| 1000 | $0.12538 | $125.38000 |
| 3000 | $0.11995 | $359.85000 |
| 5000 | $0.11250 | $562.50000 |
